Przedszkolna edukacja muzyczna

WARTOŚĆ I MYŚL PEDAGOGICZNA


 

Sednem podejścia Colourstrings jest rola, jaką w procesie uczenia odgrywają zabawa i wyobraźnia, które w sposób niezauważalny dla dzieci są prawdziwą lekcją.

Dzieci angażują wszystkie zmysły odkrywając pojęcia takie jak: rytm, dźwięk, melodia, dynamika, tempo, charakter, forma i styl.

Maluchy wspólnie delektują się zabawą, śpiewem, klaskaniem, marszem. Nauka i rozwój odbywają się w przyjemny i stymulujący, a jednocześnie usystematyzowany sposób. 

Materiał dydaktyczny stanowią specjalnie skomponowane piosenki.

Powyższe elementy prowadzą do wewnętrznego zrozumienia i pokochania muzyki. To podejście, umożliwia każdemu z dzieci, rozwinięcie muzycznego potencjału bez presji.

 

MUZYKA


Dla dzieci muzyka często jest naturalnym Światem. Lubią nucić, śpiewać, tańczyć, tworzyć dźwięki. Nasze zajęcia to zaproszenie, by wspólnie z dziećmi odkrywać jej piękno i wpływ na nasze życie.

Obcowanie z muzyką, zabawą i wyobraźnią, odgrywa kluczową rolę w procesie uczenia się, a największą wartością zabawy jest to, że niepostrzeżenie zmienia się w prawdziwą lekcję.

ZAJĘCIA


Nasze zajęcia angażują zmysły i zabierają dzieci w fascynującą podróż. Mali ludzie delektują się wspólną zabawą, śpiewem, klaskaniem, marszem. Piosenki pojawiające się w programie przedszkolnym, zostały skomponowane specjalnie, by odkrywać różne muzyczne pojęcia (rytm, dźwięk, melodia, dynamika, tempo, charakter, forma i styl) w przyjemny, stymulujący, a jednocześnie usystematyzowany sposób.

Wszystko to prowadzi do wewnętrznego zrozumienia i pokochania muzyki.