FUNDACJA

Muzyka jest naszą pasją. Z tej pasji zrodziła się fundacja. Nazwałyśmy ją Ekspedycja-MUZYKA ponieważ ważna jest dla nas droga, a nie cel.

To muzyka odmieniła nasze życie i tym chcemy się podzielić.

Wiele razy słyszałyśmy od naszych rozmówców: nie znam się na muzyce, słoń nadepnął mi na ucho, nie mam poczucia rytmu…W rzeczywistości większość z nas będąc małymi dziećmi uwielbiała podrygiwać, nucić, tańczyć, śpiewać, słuchać otaczającego świata, wytwarzać i naśladować dźwięki, bawić się przy muzyce, dyrygować, naśladować grających, bawić się instrumentami muzycznymi. Wygląda na to, że muzyka jest dla ludzi zupełnie naturalną czynnością taką jak mówienie czy chodzenie.

 

Głęboko wierzymy, że nie istnieją żadne specjalne predyspozycje, które trzeba posiadać, by uczyć się muzyki. Każdy może rozwijać w sobie słuch, pamięć muzyczną oraz poczucie rytmu. Wiemy z własnego doświadczenia, że odpowiednie warunki dla rozwoju to: radość, wolność, bezpieczeństwo, entuzjazm, szacunek dla naszej indywidualności, a także czas – bo każdy z nas idzie we własnym tempie.

 

Spotkanie nauczyciela, posiadającego wiedzę i pasję, z uczniem – zainteresowanych tą samą dziedziną, może być inspiracją na całe życie.